Na nových frontách

seriál - únorové pátky večer

britský seriál

Seriál natočený pro britskou BBC studiem A Wild Pictures nás zavede na nová nebezpečná místa na kterých má Velká Británie v tuto chvíli své vojáky. 

na nových frontách

První epizoda Bitva o Mosul popisuje pád bašty Islámského státu. Dokument připomíná, že ale od doby války o Falklandy neexistuje pro Brity žádné úplné vítězství a až rok 2016 byl prvním rokem od roku 1968, kdy ve světě nezemřel jediný britský voják. 

Druhá epizoda Nová studená válka nás zavede do Pobaltí v jehož těsné blízkosti začala Ruská federace ukazovat své svaly. Pětiletá britská mise v Estonsku tak představuje vyvažování sil v oblasti. 

Třetí epizoda Udržování míru v Jižním Súdánu pak ukazuje 400 britských vojáků na misi v jižním Súdánu, jednom z nejnebezpečnějších míst na světě, v rámci mírových operací OSN. Jižní Súdán byl prošel krvavou občanskou válkou, hladem a nemocemi. Více než 50 000 lidí bylo zabito a 3,8 milionu civilistů bylo nuceno opustit své domovy. Pro mnohé jsou jediným bezpečným útočištěm uprchlické tábory OSN. Britská armáda je nasazena do dvou největších táborů v jižním Súdánu. Život za branami tábora je extrémně nebezpečný. Děti jsou rekrutovány jako vojáci, znásilnění je používáno jako zbraň proti ženám a muži se bojí vycházet ven... Zabrání britská armáda masové migraci těchto zoufalých lidí svou stabilizační  přítomností v oblasti?